Малага взе своето срещу Алмерия

Малага се утвърди в средата на таблицата в Примера дивисион, след като взе домакинска победа с 2:0 над Алмерия на "Ла Росаледа" в среща от 6-ия кръг. Със спечелените три точки, Малага вече има 8 и е на седмо място в класирането. Алмерия пък продължава да търси първата си си победа в шампионата и е само на позиция над зоната на изпадащите с три точки, където може да се озове още в събота, когато приема Барселона.

След едно безлично първо полувреме, домакините се разиграха след почивката. Тисоне откри в 67-ата минута, а в самия край на срещата Портийо оформи крайното 2:0 и защити репутацията сина един от важните играчи в селекцията на Бернд Шустер през новия сезон.