Еспаньол удари Атлетик (Б) в голеада и продължава без загуба

Отборът на Еспаньол постигна третата си победа от началото на сезона, като надигра с 3:2 Атлетик (Билбао) в домакинството си от 5-ия кръг. По този начин каталунците продължиха отличната си серия без загуба в Примера дивисион и изпревариха в класирането днешния си съперник.

Резултатът в мача откри Виктор Санчес в 24-ата минута, който се разписа със страхотен удар в горния ляв ъгъл на вратата. В 43-ата минута обаче гостите възстановиха равенството след като Микел Рико изведе Оскар де Маркос в наказателното поле и нападателят не сгреши за 1:1.

В началото на втората част обаче домакините отново излязоха напред в резултата и отново Виктор Санчес прати топката в мрежата засичайки центриране на Серхио Гарсия. В 66-ата минута пък самият Гарсия също записа името си сред голмайсторите като първо отправи удар, който бе спасен, но при добавката с глава от близо прати топката в мрежата за 3:1. В добавеното време на двубоя гостите все пак успяха да направят загубата си по-почетна вкарвайки втори гол чрез Ибай Гомес.

Така Еспаньол събра актив от 11 точки и заема 5-ото място в класирането. Атлетик пък вече е 6-ти с 9 точки в актива си.