Мегатрон прекрати сушата на Детройт в столицата

Калвин Джонсън донесе първата победа на Детройт след 78-годишна суша. Мегатрон отбеляза решаващият тъчдаун при успеха на „лъвовете” с 27:20 като гости на Вашингтон. Матю Стафърд раздаде пасове за 385 ярда, а защитата пресече пас на Робърт Грифин III и овладя негов фъмбъл. Когато за последно Детройт са спечелили в столицата Редскинс са били базирани в Бостън, а прасето Порки тъкмо е правело дебюта си във „Весели мелодии”! Лошата новина за феновете от Моторния град? Най-дългата черна серия на Детройт навън все още е в сила – 22 поредни загуби в Грийн Бей.

Адам Винатиери вкара фийлдгол на 38-и различен стадион в бляскавата си кариера. Кикърът на Индианаполис пропусна от 51, но бе точен от 43 и 41 ярда на „Кендълстик парк” при победата на „жребците” срещу Сан Франциско с 27:7. Отбраната на гостите ограничи Колин Капърник до 150 ярда пасове, като 66 от тях дойдоха в последните 150 секунди при вече рашен мач. Андрю Лък успя в 18 от 27 паса за 164 ярда и отбеляза тъчдаун за успеха на гостите.

В мач, в който и двата отбора подмятаха топката като горещ картоф по тревата, Грийн Бей се самоубиха ритуално като гости на Синсинати. „Опаковчиците” водеха с 30:14 в средата на третата четвърт, но демонстрираха невероятна изобретателност за да загубят с 30:34. Арън Роджърс хвърли два интерсепшъна, но връх бе фъмбълът на новобранеца Джонатан Франклин, който Терънс Нюмън върна 58 ярда за решителния тъчдаун 3:47 мин. преди края.

И без контузения Рей Райс Балтимор се разправиха с Хюстън с категоричното 30:9. Ударът бе нанесен във финалните четири минути преди почивката. Джъстин Тъкър вкара фийлдгол от 28 ярда, Деръл Смит пресече пас на Мот Шоб и върна топката 37 ярда за тъчдаун, а Тандън Дос пое пънт и спря 82 ярда по-късно в ендзоната на „тексасците”. С показатели 2-1 шампионите делят първото място в АФК Север със Синсинати.