Брюж смачка Андерлехт в дебюта на Прюдом, загуба за тима Бандаловски

Известният белгийски вратар от близкото минало Мишел Прюдом направи великолепен дебют като старши треньор на Брюж. Неговият отбор разгроми Андерлехт с 4:0 в голямото дерби на местното първенство и продължава да преследва водача в класирането Стандард (Лиеж), който снощи постигна осма победа от осем мача.

Брюж не показа никаква милост към шампиона Андерлехт и зарадва препълнените трибуни на "Ян Брейдел" с изразителен успех. Ветеранът Тими Симон откри резултата от дузпа в 31-ата минута, а през второто полувреме два гола вкара звездата на тима Максим Лестиен. Разгрома оформи Кехинде Фатай в 87-ата минута.

Стандард не срещна особени трудности срещу гостуващия Локерен и се наложи с 2:1. Попаденията за отбора от Лиеж отбелязаха Имо Езекиел и Мичи Бачуай, а за Локерен се разписа Ханс Ванакен.

Българският защитник Иван Бандаловски се завърна в титулярния състав на Оуд-Хеверлее, но неговият тим отстъпи с 2:4 при визитата си на Зюлте Варегем и заема 12-о място във временното класиране.