Монако оцеля на "Парк де Пренс", Ибра и Кавани с невероятни пропуски (видео)

Пари Сен Жермен и Монако завършиха 1:1 в супердербито на френската Лига 1, което противопостави двата големи фаворита за титлата. Тимът от Княжеството, който този сезон се завърна в елита, продължава да има аванс от две точки пред шампионите на върха в класирането. Попаденията в сблъсъка на "Парк де Пренс" реализираха Златан Ибрахимович и Радамел Фалкао. Шведът и Единсон Кавани обаче направиха доста пропуски, които лишиха домакините от победата и възможността да оглавят таблицата.

Ибра поведе атаката на парижани, а по крилата действаха Единсон Кавани и Есекиел Лавеци. На Фалкао най-активно помагаха Яник Ферейра Караско и Лукас Окампос.

Домакините излязоха напред в резултата още в 5-ата минута с гол на Ибрахимович, който засече перфектно центриране на Максуел от левия фланг. Малко по-късно Тиаго Силва се контузи и бе заменен от ветерана Зумана Камара. Това внесе известна несигурност в защитата на ПСЖ и гостите се възползваха. В 20-ата минута Фалкао изравни след асистенция на Жоао Моутиньо. Португалецът центрира прострелно, а Тигъра не и без доза късмет прати топката във вратата на Салваторе Сиригу.

До края на полувремето Пари Сен Жермен диктуваше събитията на терена, а Ибрахимович пропиля няколко добри възможности за гол. На два пъти удари с глава на шведа не попаднаха в целта, а малко преди почивката Ибра технично финтира защитник на Монако, но фалцовият му изстрел излезе в аут. Монако предимно се бранеше, а Фалкао шутира неточно от фаул в близост до наказателното поле на парижани.

Втората част отново започна с натиск на шампионите, но Ибрахимович направи поредния си пропуск. Звездата на домакините бе намерен с ниско центриране, но не засече топката по най-добрия начин и я прати покрай гредата. Монако отговори с опасен изстрел на Караско, който за щастие на Сиригу прелетя над вратата.

Лоран Блан пусна Лукас Моура и Жереми Менес с идеята двамата да разнообразят играта на ПСЖ в предни позиции, но Монако се защитаваше спокойно. Чак в добавеното време Кавани имаше два чудесни шанса да донесе трите точки на парижани, но в първия случай се забави и беше блокиран, а после ударът му с глава мина встрани от вратата.