Евро 2024: Украйна - Белгия 0:0

Игуаин и Рейна нокаутираха Милан и поведоха Наполи към Скудетото (видео)

Тимът на Наполи даде сериозна заявка за спечелването на Скудетото. Отборът на Рафаел Бенитес победи с 2:1 като гост Милан в последния мач от 4-ия кръг на Серия “А” и записа четвърта поредна победа в калчото, с която поведе в класирането, заедно с Рома.

Мигел Бритос (6) и Гонсало Игуаин (53) отбелязаха историческите попадения, които прекъсната дългогодишната черна серия на “небесносините” в Милано.  Неаполетанците не бяха побеждавали “росонерите” на “Сан Сиро” от времето на Диего Армандо Марадона на 13 април през 1986 година, когато победиха с 2:1, след което имаха 10 загуби и девет равенства.

Голям принос за победата има и Хосе Рейна, който спаси всичко възможно, а освен това влезе в историята, като първият вратар, отразил дузпа на Марио Балотели. Това стана в 60-ата минута, а буквално в продължението италианският национал отбеляза красив гол за 1:2, но нямаше време за изравнително попадение. След края на срещата изнервеният Балотели получи втори жълт и съответно червен картон от Лука Банти, което го вади от игра за гостуването на Болоня.

18-кратните шампиони останаха с едва четири точки от четири мача и вече изостават на цели осем от лидерите.

Гостите тръгнаха много силно и първо Валон Бехрами в третата минута, а след това Игуаин в петата бяха близо до гола. Така най-логичното се случи в 6-ата минута, когато Мигел Бритос откри с глава. Той бе намерен от своя съотборник Раул Албиол в непосредствена близост пред Кристиан Абиати също с глава след центриране на Хосе Кайехон от фаул. Марио Балотели в 10-ата минута стреля опасно, но Хосе Рейна спаси. Минута по-късно нападателя стреля в аут от фаул, а секунди след това отново Рейна спаси удар на италианската звезда.

Испанският вратар парира и удар с глава на Алесандро Матри в 24-ата минута. Преди това пък Марек Хамшик с глава стреля в аут. В 38-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Хуан Камило Сунига срещу Андреа Поли.

Втората част започна с пропуск на Филип Мексес и натиск на "росонерите", но в 54-ата минута Игуаин изненада Абиати със силен удар от 20 метра и удвои. Голът е негов трети в калчото и четвърти за тима от пет мача.

В 60-ата минута Балотели бе повален от Албиол и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана играчът с номер 45, но Рейна изби неговия удар. Това е първа дузпа след 21 успешни опита, която нападателят пропуска в кариерата си.

Рейна спаси за пореден път вратата си в 65-ата минута, когато не остави шансове на Матри. Липсата на късмет продължи на мъчи Балотели тази вечер и в 71-ата минута, когато той удари горната греда с левия крак от няколко метра. Четири минути по-късно отново Рейна беше последна преграда след удар на Балотели. Звездата на "росонерите" искаше втора дузпа за нарушение на Джандоменико Место срещу него, но такава не последва. Мексес от добра позиция стреля в аут в 80-ата минута. До края на мача Милан пропусна още добри възможности, а в 91-ата Балотели с красив гол намали.

Така Наполи записа пета победа от пет официални мача през сезона с тази срещу Борусия (Дортмунд) и зарадва над 12 000 свои тифози на “Сан Сиро”. “Росонерите” пък могат да съжаляват, че проспаха първите десет минути и допуснаха втория гол в най-добрия момент за тима, след което пропуските им попречиха да стигнат до положителен резултат в най-добрия им мач от началото на сезона.

СТАТИСТИКА НА МАЧА
МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!