Юве с обрат срещу тима на Михайлов - Тевес и Йоренте герои

Италианският шампион Ювентус победи с 2:1 отбора на Николай Михайлов Верона. Българският национал и през този двубой остана на резервната скамейка за сметка на капитана Рафаел. В герои за Ювентус се превърнаха двете трансферни перли от лятото Карлос Тевес и Фернандо Йоренте, които бяха точни в края на първото полувреме, след като преди това веронци поведоха в резултата.

По-емоционална бе първата част, която в началото започна вяло, но с наближаването на края ѝ, ставаше все по-интересно. В първите минути вратарят на гостите Рафаел получи аркада на челото, след като се сблъска с Леонардо Бонучи. Последва намеса на лекарския екип, а Ники Михайлов започна да разгрява край тъчлинията. Малко по-късно картината се повтори, но до дебют на българина в Серия "А" не се стигна.

В 36-ата минута разбъркване пред Марко Сторари, който днес бе титуляр на вратата на Старата госпожа, след като Джиджи Буфон получи почивка, доведе до гол за Верона. Топката попадна у Фабрицио Качаторе, който нямаше проблем да прониже стража на шампионите отблизо.

Отговорът на футболистите на Антонио Конте обаче не се забави. Четири минути след попадението на Качаторе Тевес получи пас отдясно и от малък ъгъл с прецизен шут порази далечния ъгъл на Рафаел - 1:1. Последва уникален пропуск на аржентинската звезда. При негов изстрел топката се отклони последователно в двете греди, като мина и по почти цялата голлиния.

В последните секунди на първата част (съдията даде 3 минути допълнително време заради болежките на Рафаел от началото) Йоренте с глава направи 2:1 и донесе обрата. През седмицата световният шампион с Испания се бе оплакал, че не попада сред титулярите на Конте и ето че още днес получи своя шанс.

След почивката Верона така и не можа да достигне до равенство и победата отиде логично на сметката на "бианконерите". Това е трети успех в кампанията за торинския гранд, който се намира в труден етап от сезона - 7 мача за един месец. Верона остава в средата на класирането с 2 победи и 2 поражения.