Катаня и Парма пак разочароваха

Катаня и Парма си поделиха по една точка в двубой на два от очертаващите се като аутсайдери този сезон отбори в калчото. Срещата от четвъртия кръг завърши 0:0 и няма да бъде запомнена с нищо. Точката е първа за домакините след три поредни загуби и втора за бившите съотборници на Валери Божинов. Гостите бяха по-активни, като владееха топката в 59% от игровото време. Чистите възможности и пред двамата вратари обаче бяха рядкост. За това роля изигра и изсипалият се дъжд, който затрудни действията на футболистите. Едва в 60-ата минута се стигна до първия точен удар в една от двете врати, като той беше отправен от Амаури.

Парма ще има възможност да запише дебютна победа в предстоящото си домакинство на Аталанта в сряда в междинния кръг. На "слоновете" пък им предстои тежко гостуване на Лацио, който ще търси реабилитация през тифозите си заради слабата игра и загубата от Рома с 0:2 в градското дерби днес.

Снимка: Getty Images/Guliver