СуперИнтер с исторически разгром в Серия "А", Принца се завърна с голове (видео)

Миланският гранд Интер записа най-голямата победа в своята история при гостуване в Серия "А". "Нерадзурите" разпиляха със 7:0 новака Сасуоло в мач от 4-ия кръг на калчото, като демонстрираха, че този сезон ще се борят за първите места. Аржентинската звезда Диего Милито се завърна на терена с два гола и асистенция, след като не бе играл от 14-и февруари, когато скъса кръстни връзки срещу Клуж.

Принца влезе на терена в 54-ата минута при 4:0 и взе участие във всички попадения до края на мача, като асистира на Камбиасо. Преди това Родриго Паласио откри, а Слити Тайдер, автогол на Рафаеле Пучино и Рики Алаварес също бяха точни за момчетата на Валтер Мадзари.

Пред пълните трибуни на стадиона в Реджо Емилия и погледа на Масимо Морати, който следваше тима в гостуване за първи път от година и половина, "нерадзурите" записаха трета победа през сезона. Миланският гранд стартира отлично първенството и вече има 10 точки, докато пълният дебютант в италианския елит все още няма спечелена точка.

Нападателят в най-добра форма на 18-кратните шампиони Родриго Паласио откри в 7-ата минута след подаване на Юто Нагатомо. Това бе неговият гол № 50 в калчото в мач №120 и трети през този сезон.

Аржентинецът бе в основата и на втория гол, когато стреля сам срещу Алберто Помини, стражът парира удара му и при добавката Слити Тайдер вкара своя първи гол за Интер и общо четвърти в Серия "А" (първите три с екипа на Болоня). Десет минути по-късно резервата и пълен дебютант Рафаеле Пучино при опита си да изпревари Тайдер с глава прати топката за трети път в мрежата на домакините. До края на първата част Еузебио Ди Франческо направи още една смяна, като засили атаката си, но гостите пропуснаха чрез Джонатан и Паласио да вкарат четвърти гол.

Рики Алварес вкара за 4:0 в 53-ата минута, когато подобно на втория гол се възползва от избита от Помини топка след изстрел на Паласио. Секунди по-късно Диего Милито се завърна на терена след травмата получена на 14-и февруари. Принца замени Паласио и веднага създаде опасност пред противниковата врата.
В 63-ата минута голаджията обаче взриви трибуните и около трите хилядите тифози на "нерадзурите", когато направи 5:0 със своя 85-и гол в калчото.

Новакът в Серия "А" изпадна в тотален шок и в 74-ата минута Естебан Камбиасо получи топката от Милито и с красив удар от около 19 метра вкара шести гол.

Флоро Флорес се контузи от домакините и остави отбора с 10, след като Сасуоло нямаше право на повече смени. Така в 83-ата минута Фреди Гуарин нахлу в наказателното поле и намери Милито, който вкара своя втори гол. Попадението бе негово 75-то от 154 мача за клуба във всички турнири.

Досега в 105-годишната си история Интер бе постигнал две победи с 6:0 далеч от Милано в Серия "А", които бяха рекордни. Първата в Удине през 60-те години на миналия век, а последния път през 1989 г. в Болоня.