Атлетико (Мадрид) не изпуска Барселона

Мадридският Атлетико продължава безгрешното си представяне в Примера дивисион. "Дюшекчиите" победиха с 2:0 като гост Валядолид и вече имат пет победи в първите пет кръга. Със същата серия може да се похвали единствено гранда Барселона, който няколко часа по-рано победи с 4:0 навън Райо Валекано.

Двубоят на стадион "Хосе Сорийя" представи бърз и динамичен футбол. Домакините удържаха 0:0 след първото полувреме, но във вторите 45 минути по-високата класа на Атлетико си каза думата. Раул Гарсия откри в 56-ата минута с глава.

До попадението се стигна след изпълнение на ъглов удар. Коке центрира в наказателното поле, бранител на Валядолид отби топката, но тя отново попадна в Коке, който без подготовка я вдигна на главата на Гарсия и той я прати в мрежата с параболичен удар. Коке имаше заслуга и за второто попадение на тима си, което беше отбелязано от Диего Коща, който промуши топката между краката на стража на домакините. Това беше пети гол за Коща, който оглави листата на голмайсторите.

Така Атлетико има 15 точки, колкото и Барселона, но заради по-лоша голова разлика е втори във временното класирането. Пет победи в първите пет кръга за последно Атлетико е постигал през сезон 1991/1992 г.