Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Байерн стовари чука върху Шалке и смълча скептиците (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) показа мощта си и унижи Шалке 04 с категоричното 4:0 на неговия стадион в среща, която трябваше да бъде дербито на 6-ия кръг в Бундеслигата. Дерби изобщо не се получи, тъй като тимът на Джосеп Гуардиола не даде никакъв шанс на съперника. Четирите гола обаче не бяха достатъчни на първенеца да свали Борусия (Дортмунд) от върха. Двата отбора са с равни точки и голови разлики, но "жълто-черните" остават начело заради повече отбелязани попадения.

Бастиан Швайнщайгер (21) и Марио Манджукич (22) преди почивката и Франк Рибери (75) и Клаудио Писаро (84) след нея материализираха пълното превъзходство на баварците. Така Байерн увеличи на 31 мача серията си от двубои без загуба в първенството.

След предишната среща на отбора за първенство се появиха критики за играта на тима. Спортният директор Матиас Замер се скара на Пеп и играчите, с което обаче си навлече гнева на президента Ули Хьонес. Днес обаче победителите в Шампионската лига демонстрираха футбол от най-висока класа, с което затвориха устите на критиците.

Гуардиола заложи на схема с трима централни полузащитници в лицето на Филип Лаам, Бастиан Швайнщайгер и Тони Кроос, а напред само Ариен Робен и Франк Рибери подкрепяха нападателя Марио Манджукич. От това губещ се оказа Томас Мюлер, за когото не остана място в стартовите 11. В същото време феновете на "Фелтинс Арена" очакваха чудеса от намиращия се в отлична форма Кевин-Принс Боатенг, но той не успя да направи нищо запомнящо се.

Интрига имаше само в първите 20 минути. През тях домакините организираха няколко добри атаки, при които Боатенг и Адам Салай се разминаха с гола.

Изведнъж обаче гостите нанесоха своя смразяващ удар. В рамките на няколко секунди между 21-ата и 22-ата минути Швайнщайгер и Манджукич отбелязаха две идентични попадения, с което сломиха домакините. Футболистите на Шалке бяха като в нокдаун, а по трибуните настана тишина.

След това до края на полувремето Робен, Рафиня и Рибери пропуснаха идеални възможности да решат всичко още тук.

Картината не се промени и след почивката. Баварците спокойно комбинираха и пестяха сили. Те изригнаха отново в последната четвърт на срещата. В 75-ата минута Алаба направи втората си асистенция за деня, давайки възможност на Рибери да направи 3:0, а в 84-ата минута влезлите като смени Мюлер и Писаро комбинираха, в резултат на което перуанецът оформи крайното 4:0.

Следващият мач на Байерн е домакинство в сряда срещу Хановер 96 за Купата на Германия. Също тогава Шалке гостува на Дармщад 98.