Първа загуба за лидера Ливърпул след грешна стъпка на "Анфийлд"

Лидерът в класирането на английската Висша лига Ливърпул допусна първа загуба от началото на сезона, след като бе победен с минималното 0:1 от Саутхамптън на своя "Анфийлд". Единственото попадение в мача отбеляза централният защитник на гостите Деян Ловрен в 53-ата минута, когато се измъкна от защитата на домакините и прати топката в мрежата на Миньоле след изпълнение на корнер. Домакините показаха доста безидейна игра в атака и не създадоха никакви положения за гол пред Артур Боруц, който трябваше да се намесва решително единствено след две изпълнения на фаул от страна на капитана на мърсисайдци Стивън Джерард.

Тимът на Саутхамптън поведе в резултата на "Анфийлд" с попадение на Деян Ловрен в 53-ата минута на срещата. Централният бранител на гостите бе изпуснат от Даниел Агер и прати топката в мрежата на Симон Миньоле с глава след центриране от корнер. Само минута по-късно Освалдо можеше да удвои аванса на гостите, но Миньоле спаси удара му.

Преди това домакините не бяха сторили почти нищо в предни позиции и по-чистите положения бяха пред вратата на Симон Миньоле, който бе спасил удари на Пабло Освалдо и Рики Ламбърт. Виктор Моузес и Джерард от фаул бяха близо до гол за Ливърпул, но Артур Боруц предотврати влизането на топката в своята врата с акробатични спасявания.

След гола на Саутхамптън Ливърпул опита да наложи натиск пред вратата на съперника, но вместо да създава опасности пред Боруц, гостите бяха тези, които отговаряха с контраатаки. При една от тях резервата Стивън Дейвис навърза трима бранители на домакините и стреля, но Миньоле спаси вратата си от втори гол.

Така домакините не успяха да се върнат в мача и трябваше да претърпят първата си загуба за сезона. В отсъствието на Филипе Коутиньо и Луис Суарес атаката на мърсисайдци не изглеждаше никак впечатляващо и отбраната на "светците" се справи с голмайстора на шампионата до момента Даниел Стъридж, който не получи достатъчно подкрепа от колегите си Яго Аспас, Виктор Моузес и резервата Рахим Стърлинг.