Грегъри Нелсън с две аситенции при неприятна загуба на Металург (Д)

Бившият играч на ЦСКА )София) Гредъги Нелсън се отчете с две асистенции, но тимът му загуби тежко с 2:4 гостуването си на Севастопол от 10-ия кръг на украинското първенство. В атаката на гостите игра и другият бивш "армеец" Жуниор Мораеш, докато Велизар Димитров не бе в групата за мача.

Срещата се разви доста драматично, като домакините на два пъти излизаха напред в резултата с попадения на Ковпак в 11-ата и Карноза в 66-ата минута, но Металург и двата пъти успяваше да изравни с точни удари на Лазич в 45-ата и Прийма в 83-ата минута. В самия край на мача обаче се стигна до драматичната развръзка в полза на домакините, които първо успяха отново да излязат напред в 90-ата минута с гол на Будкивски, а във втората минута на добавеното време Ковпак окончателно уби интригата за крайното 4:2. Трябва да се отбележи, че тимът от Донец игра с човек по-малко от 68-ата минута, когато Морозюк бе изгонен от игра.

След тази загуба Металург остава на 7-ото място в таблицата с 13 точки, като и Севастопол вече има същия актив, но по-лоша голова разлика и заема 8-ото място.