Магията на Рийд продължи и във Филаделфия

Анди Рийд се завърна победно във Филаделфия осем месеца след обидния край на 14-годишния си престой. С новия си тим Канзас Сити очилатият гуру на атаката бе посрещнат с овации, записа победа с 26:16 и застана на върха в АФК Запад. Докато „орлите” при второто си поредно поражение у дома в рамките на четири дни бяха мощно освиркани.

За домакините нещата тръгнаха катастрофално, след като Дамарис Джонсън изтърва пънт дълбоко в половината си и три разигравания по-късно Райън Съкоп вкара фийлдгол от 33 ярда. Първата серия в нападение на Филаделфия трая 50 секунди, преди Ерик Бери да пресече пас на Майкъл Вик и да върне топката 38 ярда за тъчдаун. До края на полувремето куотърбекът на Филаделфия блесна с още един интерсепшън, изгуби и фъмбъл и „вождовете” поведоха с 16:6.

„Поемам пълната отговорност. Не поведох нападението ни, не наложих нашия ритъм. Не играхме добре. Твърде много грешки и се показахме далеч от възможностите си”, коментира Вик, завършил със смехотворните показатели 13 от 30 за 201 ярда и рейтинг 49.4.

Нещата не се промениха особено след почивката. Филаделфия на два пъти се доближи на тъчдаун от гостите, но Вик с още един фъмбъл и кикърът Алекс Хенри с пропуснат фийлдгол от 48 ярда облекоха „орлите” на поражение. Високооктановото нападение на Чип Кели преодоля 260 ярда по земя, 158 от които на ЛеШон МакКой, отчел се и с тъчдаун. Но вечерта принадлежеше на Рийд.

„Беше малко странно. За първи път стоях на тъчлинията за гости. Но свикнах бързо. Благодаря на феновете за посрещането. Беше мило от тяхна страна. Що се касае до представянето ни до момента съм доволен. Но отпускане не може да има. Твърде много мачове ни предстоято тепърва”, коментира треньорът на „вождовете”.

Следващата неделя Канзас Сити (3-0) посрещат от 20.00 ч. българско време НЙ Джайънтс. В 23.25 ч. Филаделфия (1-2) излизат като гости на Денвър.