"Италианска работа": Милан се измъчи максимално, но би (видео)

Италианският гранд Милан надви с 2:0 Селтик на своя "Сан Сиро" в първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Момчетата на Масимилиано Алегри сякаш не заслужаваха трите точки, но типично по италиански си ги взеха. Попаденията вкараха Кристиан Сапата и Съли Мунтари към края на мача, когато вече не се виждаше как ще падне гол в шотландската врата.

Първото полувреме в Милано предложи слаб футбол, като само Марио Балотели с воле и колегата му в атака Алесандро Матри опитаха да застрашат вратаря на гостите Фрейзър Форстър.

След почивката нещата отиваха на зле за Милан. В 80-ата минута и гредата помогна на Кристиан Абиати, след като удар на Антъни Стоукс от "детелините" се отби в напречния дирек. Две минути по-късно обаче малко случайно удар на Сапата рикушира и намери мрежата – 1:0 за "росонерите". Скоро след това Балотели накара Форстър да спасява, но Мунтари не даде шанс на стража с добавката – 2:0.

С тези две сънотворни италианският гранд реши мача и започна с победа в групите. Трудното пред Милан обаче предстои, защото следват сблъсъци с Аякс и Барселона.