Куп пропуски доведоха до 0:0 между Марек и Черно море

Отборът на Марек изпусна елитния Черно море в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Двата отбора направиха 0:0 на стадион “Бончук”, но дупничани могат много повече да съжаляват, че не успяха да спечелят мача.

През първото полувреме “моряците” стояха много по-добре на терена. Най-напред Иван Коконов пропусна сам срещу вратаря Младенов, който отрази удара му, а след това на два пъти игралият за Марек и Пирин (Благоевград) Даниел Младенов, пропусна добри положения. Наставникът на “Черно море” Георги Иванов – Гонзо бе пуснал на практика втория състав и това си пролича през второто полувреме, когато ролите се размениха. Футболистите на Марек натиснаха своя съперник и в 64-ата минута Александър Манолов се откъсна сам срещу вратаря Емил Михайлов от центъра, но стреля в тялото му и пропусна най-чистото положение в мача. Две минути по-късно Бакари от “Черно море” също пропусна сам срещу вратаря, пише "E-79 news".

В 70-ата мин дупничани имаха много сериозни претенции към главния съдия Мартин Богдев за дузпа, която той не отсъди. В 83-ата минута бе и най-оспорваното положение в мача. Тогава влезлият като резерва Георгиев центрира остро една топка от центъра, която подведе вратаря Михайлов и той изби в последния момент, но кълбото като чели беше преминало гол линията. В заключителните минути Петър Тончев пропусна още едно положение за домакините, които могат само да съжаляват, че пропуснаха да спечелят победата с елитния отбор.

Срещата реванш във Варна е на 23 октомври.

МАРЕК - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

МАРЕК: Младенов, Б. Николов, Виячки, Лахчев, Пилев (86-Г. Николов), Андонов, Диков, Тончев, Илиев (61-Апостолов), Янчев (70-Георгиев), Манолов

ЧЕРНО МОРЕ: Михайлов, С. Александров, Станчев, Сталев, Атанасов, Расим, Паланков, Коконов (79-Цанков), Младенов, А. Илиев (57-Бакари), Колев