Сини таланти разпиляха Пирин на "Герена" - Левски пак би като домакин след 4-месечна суша (видео)

Левски постигна първа победа на "Герена" от четири месеца насам, след като разгроми Пирин (Гоце Делчев) с 4:0 в първи 1/16-финален двубой от турнира за купата на България. Много силен мач за сините направи юношата на тима Антонио Вутов, който вкара и първото попадение за своя отбор. Останалите голове реализираха Гари Родригес от дузпа, Илиян Йорданов и друг талант на клуба - Борислав Цонев.

Наставникът на Левски Славиша Йоканович предприе 7 промени в сравнение със състава, който преди три дни започна срещу Лудогорец. От първата минута започнаха новото попълнение Блажевич, Пламен Димов, Димитър Везалов, Даниел Димов, Антонио Вутов, Илиян Йорданов и Димитър Макриев.

Домакините имаха възможност да открият резултата още в 5-та минута, когато Илиян Йорданов центрира отдясно към включилия се Пламен Димов, но изстрелът на бранителя с глава мина покрай дясната греда. Натискът на сините даде резултат в 25-та минута, когато Антонио Вутов направи отлично двойно подаване пред наказателното поле на гостите с Владимир Гаджев, след което се озова очи в очи със стража Абди Абдиков и хладнокръвно реализира.

След попадението Левски продължи да доминира, но опасни изстрели на Пламен Димов, Макриев и Йорданов не намериха целта.

Минута преди края на първата част домакините вкараха втори гол. Това стори Гари Родригес след точно реализирана дузпа. Реферът Георги Йорданов я даде за нарушение на Димитър Пиргов срещу Макриев. От ТВ повторенията обаче се видя, че нападателят на Левски падна, след като настъпи топката, а не поради нарушение срещу него.

След почивката Левски отново доминираше на терена и бе въпрос на време кога ще реализира още попадения. В 56-та минута шут на Вутов отдалеч профуча покрай левия страничен стълб на Абдиков. Пет минути по-късно поредно добро отиграване на Антонио Вутов като по чудо не доведе до трети гол, но изстрелът на младия нападател бе спасен от Абдиков.

По-добрата игра на Левски бе материализирана за трети път в 73-та минута. Ларсен Туре центрира отдясно към Макриев, централният нападател на сините стреля с глава, топката се удари първо в дясната, а след това и в лявата греда, и притичалият Илиян Йорданов я вкара в празната врата.

В 88-та минута юношата Борислав Цонев, който се появи като резерва на мястото на Вутов, оформи крайното 4:0. Младокът реализира на празна врата след отличен пас на Нуно Пинто.

В последните секунди на срещата пък гостите останаха в числено намален състав, след като резервата Мартин Газиев извърши грубо нарушение срещу Мирослав Иванов, с което заслужи втория си жълт и респективно червен картон.

ЛЕВСКИ - ПИРИН (ГД) 4:0

1:0 Антонио Вутов 25
2:0 Гари Родригес 44 д.
3:0 Илиян Йорданов 73
4:0 Борислав Цонев 88

ЛЕВСКИ: Блажевич, Пл. Димов, Милиев, Везалов, Пинто, Гаджев (53-Иванов), Димов, Вутов (75-Борислав Цонев), Йорданов, Родригес (53-Туре), Макриев

ПИРИН (ГД): Абдиков, Пиргов, Гуцев, Фиданин, Алба (56-Близнаков), Лазаров, Марчев, Васев (46-Газиев), Панайотов, Киров, Петров (71-Башов)

жълти картони: Даниел Димов (Левски); Киров, Газиев (Пирин)