Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0

Бенфика срази Андерлехт за едно полувреме (видео)

Бенфика победа Андерлехт с 2:0 в първия си мач от група "С" на Шампионската лига. Португалският гранд изигра много силно първо полувреме, в което паднаха и двата гола във вратата на гостите. Резултатът бе открит още в 4-ата минута от Филип Джуричич, а в 30-ата ветеранът Луизао за втори път вдигна на крака зрителите на "Ещадио да Луж", който ще приеме финала в турнира през май следващата година.

Португалците излязоха с много офанзивна схема, в която присъстваха трима нападатели - таранът Оскар Кардосо и привлечените това лято сръбски национал Лазар Маркович и Филип Джуричич. Двама сърби имаше и в халфовата линия на "орлите" - Любомир Фейса и Неманя Матич. До тях действаше техничният аржентинец Енцо Перес. В центъра на защитата на Бенфика си партнираха отлично сработените Луизао и Есекиел Гарай.

Старши треньорът на Андерлехт Йон ван ден Бром също заложи на трима нападатели в лицето на Матиас Суарес, Александър Митрович и Масимо Бруно. На вратата беше несменяемият Силвио Прото, а в средата на терена се разчиташе на Саша Клестан, Деми де Зеув и Лука Миливоевич.

Бенфика поведе в 4-ата минута, когато Джуричич пръв стигна до отбита от Прото топка и я прати във вратата. Домакините продължиха да доминират и след половин час игра вече водеха с 2:0. Защитниците на Андерлехт не изчистиха добре след едно центриране от корнер, кълбото стигна до Луизао, който с плътен шут вкара втори гол за "орлите".

През второто полувреме Андерлехт заигра доста по-добре, но така и не можа да преодолее Артур. По този начин Бенфика за пръв път от началото на сезона не допусна гол и ще пътува в отлично настроение за гостуването си на Пари Сен Жермен във втория кръг.

БЕНФИКА - АНДЕРЛЕХТ 2:0 (2:0)
1:0 Джуричич (4)
2:0 Луизао (30)