Реал Мадрид потегли за Десетата с лъвски скок в Истанбул (видео)

Рекордьорът по европейски трофеи Реал Мадрид спечели мощно с 6:1 като гост на Галатасарай в първа среща от група "В" на Шампионската лига, играна пред 53 хиляди зрители в Истанбул. Иско (33), Карим Бензема (54 и 81) и Кристиано Роналдо (63, 66 и 90) поведоха "лос бланкос" към лелеяната Десета. Резултатът не олицетворява играта, като преди почивката турците играха равностойно, но паднаха духом след второто попадение.

Икер Касийяс се завърна в стартовия състав на "белите" за първи път от 23 януари. Капитанът нямаше късмет и трябваше да напусне с травма още в 14-ата минута. Стомилионният Гарет Бейл остана на пейката. Карим Бензема беше подкрепян от Анхел ди Мария, Иско и Кристиано Роналдо. Алваро Арбелоа пък застана на левия бек. Фатим Терим заложи на 4-3-3. В атака действаха доказаните Дидие Дрогба и Бурак Йълмъз, а Уесли Снайдер беше поставен в центъра малко зад тях.

Още във втората минута Икер трябваше да избие силен изстрел на Фелипе Мело от далечна дистанция. В петата Кристиано Роналдо напредна при открадната топка, но побърза да шутира към вратата - слабо и неточно. В десетата минута Икер получи контузия в ребрата след наглед безобиден сблъсък със Серхио Рамос. Въпреки желанието си да продължи и стабилната превръзка над кръста Касийяс напусна принудително.

Турският тим играеше по-настъпателно, докато гостите от "Сантиаго Бернабеу" действаха по-прибрано. В 17-ата Уесли Снайдер центрира от фаул и след кратко разбървкване Лопес улови. В 19-ата Бензема хитро се пребори на аутлинията и подаде към Кристиано. Португалецът беше препънат, но съдията Марк Клатънбърг замълча. Впоследствие Ди Мария шутира много близо до целта. В 24-ата Сами Кедира загуби глупаво в опасна зона, но Дрогба не даде точния пас.

В 30-ата минута домакините имаха две голови възможности. Първо Снайдер изскочи на ръба на засадата, но Рамос изби пред Бурак. При корнера Мело стреля с глава ниско по диагонала, но Диего Лопес показа изключително майсторство. В 33-ата минута "лос меренгес" откриха резултата след грешка в защитата. Ди Мария пусна пас от центъра, Иско се пребори, остави защитник на земята и елегантно търкули в близкия ъгъл, като топката влезе и с помощта на гредата - 0:1. В 42-рата Пепе изчисти напосоки опасно центриране от фаул на Селчук Инан. В 45-ата Дрогба контузи рамото си след сблъсък с Пепе и напусна терена. В добавеното време на полувремето Кристиано шутира мощно от малък ъгъл, но Муслера изби.

Втората част започна с прекрасна възможност пред вратата на Галатасарай. Първо Ди Мария беше блокиран на пет метра от вратата, а след това Муслера изби силния шут на Роналдо. В ответната акция Бурак скочи сам и изпусна брилянтна възможност с глава. В 54-ата глупава грешка при изритана топка даде възможност на Бензема да излезе сам срещу вратаря и безмилостно да разстреля пазителя. В 60-ата и 61-ата Кристиано на два пъти изпусна.

В 63-ата Ди Мария центрира на далечната греда, оттам Иско извади в малкото наказателно и Кристиано отбеляза с лекота. В 66-ата CR7 вкара второто си попадение в ШЛ след добавка при удар с глава на Рамос - 0:4. В 64-ата в игра се появи Гарет Бейл, заменяйки Иско. В 73-ата уелсецът стреля опасно, но Муслера отби.

В края на мача турският отбор се надяваше съдията бързо да даде финален сигнал. В 81-вата резултатът набъбна на смазващото 5:0: Кристиано ефектно подаде с външен към Бензема, който на празна врата вкара второ свое попадение. В 84-ата Умут Булут запази част от честта на домакините с почетен гол. В 90-ата Кристиано Роналдо отбеляза с красив диагонален шут за крайното и шумно 6:1.

Реал Мадрид е водач в групата с три точки след ремито между Копенхаген и Ювентус. Следващите срещи са след две седмици.