Всички резултати и голмайстори от ШЛ

Базел с Иван Иванов в състава си хвърли бомбата във втория ден на Шампионската лига. Тимът му победи с 2:1 като гост на Челси в среща от група "Е" насред Лондон.
В другия мач от групата Шалке 04 се поизмъчи през първото полувреме с румънския Стяуа, но през втората част вдигна оборотите и стигна до 3:0.

Аржентинецът Лионел Меси отбеляза хеттрик при успеха на Барселона над Аякс с 4:0 в група "Н". В другата среща от група Милан (Италия) победи с 2:0 "детелините" от Селтик (Шотландия) с два късни гола на Запата и Мунтари.

В крайно интересната Група "F" Арсенал надви като гост Олимпик Марсилия с 2:1, а италианският клуб Наполи победи със същия резултат финалиста от миналия сезон - германския гранд Борусия (Дортмунд).

В Група "G" безгрешният от началото на сезона в Ла Лига Атлетико Мадрид стигна до 3:1 срещу руския Зенит, а Аустрия (Виена) загуби с 0:1 от "драконите" от Порто (Португалия).