Отменен гол на Манолев лиши дубъла на ПСВ от победа

Попадение на българския национал Станислав Манолев беше отменено в мача на втория отбор на ПСВ Айндховен срещу Фортуна Ситард. Срещата завърши 0:0 в 8-ия кръг на Втора лига, където влезе през този сезон дубъла на бившия европейски шампион. Явно смяната на обстановката не се отразява добре на младите таланти на "филипсите" и те се намират на 18-о място от 20 отбора след изиграването на първите осем мача, едва събрали 6 точки.

За да окажат помощ за снощната среща там бяха пратени Флориан Йозефсон, Абел Тамата, Петер ван Оойен и Манолев. Българинът се представи на високо ниво, извади жълт картон на персоналния си противник Линсен в 12-ата минута. В 27-ата минута домакините от ПСВ-2 стигнаха до попадение, което беше отбелязано от Манолев, но страничният рефер маркира засада.

Българският национал получи топката близо до гредата от Петер ван Оойен и не сгреши, но усилията му в крайна сметка останаха напразни.