Шоу с пет гола и пропусната дузпа в откриването на новия "Сан Мамес"

Феновете на Атлетик Билбао дълго ще помнят тази вечер. Техните любимци успяха да ги зарадват с драматична победа в мача, с който беше открит новият "Сан Мамес". Футболистите на Ернесто Валверде на всяка цена искаха да вземат трите точки в първия двубой на модерното съоръжение и го направиха, макар и много трудно. Баските се наложиха с 3:2 над Селта, след като още в началото се озоваха в ролята на догонващи,  а по-късно гостите от Виго пропуснаха и дузпа.

Микел Сан Хосе, Андони Ираола и Бенят Ечебария вкараха головете за Атлетик, а за Селта се разписаха Шарлиз и резервата Сантиаго Мина. Победата позволи на домакините да се изкачат на пето място във временното класиране, с актив от 9 точки.

Първоначалният натиск на домакините не смути футболистите на Селта. Отборът на Луис Енрике използва груба грешка на Сан Хосе и откри резултата в 14-ата минута. Попадението вкара Шарлис след пас на Рафа Алкантара. Отговорът на баските не закъсня и Сан Хосе се реабилитира, изравнявайки след центриране на Ечабария. Селта имаше възможност отново да поведе, когато реферът Веласко Карбайо отсъди дузпа за нарушение на вратаря Яго Ерерин срещу Нолито, но този път Шарлиз шутира над напречната греда.

В 61-ата минута десният бек на Атлетик Андони Ираола вкара за 2:1 и изправи зрителите на крака. Националът Бенят Ечабария увеличи аванса на "лъвовете", но Сантиаго Мина върна надеждите на Селта и направи последните минути изключително напрегнати. Все пак, баските успяха да удържат преднината си и се поздравиха със заслужена победа, която ги нареди сред първите пет в таблицата.