Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Рома продължава без грешка след решаващ гол на Тоти (видео)

Тимът на Рома победи Парма с 3:1 като гост в последната среща от 3-ия кръг на италианската Серия "А" и все още няма загубена точка от началото на сезона, въпреки че на стадион "Енио Тардини" тази вечер "вълците" допуснаха първия гол във вратата си. Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като Джонатан Биабиани изведе "дуковете" напред в 39-ата минута и преди почивката гостите не успяха да върнат попадението. През второто полувреме обаче "джалоросите" се събудиха и реализираха три попадения чрез Алесандро Флоренци (47), Франческо Тоти (70) и Кевин Строотман (84-дузпа), с които продължиха победната си серия. При второто попадение на Рома обаче имаше съмнения за засада на капитана Тоти, а третото вероятно също ще бъде дискутирано, тъй като решението за отсъждането на дузпа в полза на столичани изглеждаше леко пресилено.

Първата сериозна голова възможност в мача се откри пред домакините. В 10-ата минута играч на "дуковете" центрира остро и опасно отляво, но Джонатан Биабиани не успя да засече топката на метри пред вратата на "вълците". Отговорът на "джалоросите" дойде в 20-ата минута, когато опитният десен бек Майкон бе изведен в чудесна позиция за стрелба, но не уцели вратата, пазена от Антонио Миранте.

В 25-ата минута "дуковете" пропуснаха златен шанс да открият резултата. Бившият играч ан Рома Антонио Касано центрира от ъглов удар и оставеният съвсем сам в отлична позиция Биабиани получи възможност да стреля от въздуха, но не уцели вратата. В 35-ата минута ветеранът Амаури стреля извън наказателното поле, но не затрудни вратаря на гостите Морган Де Санктис. Малко преди това пък Миранте бе на мястото си при далечен шут на капитана на "джалоросите" Франческо Тоти.

В 39-ата минута играчите на Роберто Донадони откриха резултата. Защитникът Матия Касани центрира към Биабиани и французинът с прекрасен удар с глава не остави шансове на Де Санктис - 1:0.

Две минути преди почивката Биабиани отново застраши сериозно вратата на Рома, след като нахлу в наказателното поле на гостите и центрира остро, но Амаури не успя да засече топката в мрежата на "вълците".

Само две минути след паузата футболистите на Руди Гарсия изравниха резултата. Босненският полузащитник Миралем Пянич намери с отличен пас в наказателното поле на "дуковете" Алесандро Флоренци и младият халф-нападател с мощен шут от въздуха с десния крак опъна мрежата зад Миранте.

В 52-ата минута Парма можеше отново да поведе в резултата, но след опасен удар на играч на домакините след разбъркване пред вратата на Рома, топката рикошира в тялото на бразилския таран с италиански паспорт Амаури и мина на сантиметри встрани от вратата.

В 70-ата минута "вълците" стигнаха до пълен обрат в резултата. Капитанът и символ на Рома Тоти се измъкна от отбраната на домакините и се озова съвсем сам срещу вратаря Миранте. Нападателят, който на 27 септември ще навърши 37 години, изчака 2-3 секунди и с немного силен, но премерен удар по земя изпрати топката в мрежата на Парма. При подаването към Тоти от страна на холандския халф Кевин Строотман обаче останаха съмнения за засада.

В 77-ата минута току-що влезлият в игра за Рома на мястото на Тоти Марко Бориело бе изведен очи в очи с Миранте по същия начин както "Принца на Рим" малко по-рано, но този път бе отсъдена засада. Телевизионното повторение показа, че засада по-скоро нямаше в тази ситуация.

Десетина минути преди края бразилският защитник на гостите Леандро Кастан можеше да сложи точка на спора, но не успя да довкара във вратата избитата от Миранте топка след изпълнение на фаул. В 83-ата минута пък бившият играч на Рома Стефано Окака, сменил през втората част неефективния Амаури, стреля извън наказателното поле, получи се коварен рикошет и топката излезе в ъглов удар. Секунди след това играч на Рома трябваше да се намесва решително с глава след коварно центриране.

Всичко свърши в 84-ата минута, когато котдивоарското ново попълнение на "вълците" Жервиньо се откъсна напред и падна след съприкосновение с Касани в наказателното поле на Парма. До този момент Жервиньо напълно разочароваше с изявите си, след като смени в 54-та минута друго ново попълнение - сърбина Адем Ляич, чието представяне тази вечер не бе особено впечатляващо. Реферът Марко Гуида посочи бялата точка, въпреки че дузпата може да бъде определена като спорна. В отсъствието на титулярния изпълнител на дузпи за Рома Тоти, с отговорността се нагърби Строотман. Холандецът с мощен шут не остави никакви шансове на Миранте и направи резултата 3:1 в полза на Рома, с което на практика сложи край на интригата в двубоя.

Рома прибави нови три точки към актива си и вече има максималния брой от 9. Тимът на Руди Гарсия дели първото място във временното класиране с Наполи на Рафаел Бенитес, като това са единствените два отбора дотук, които са с три победи от три срещи. "Столичани и неаполитанци са с еднаква голова разлика (+7), като възпитаниците на Рафа Бенитес са отбелязали гол повече от Рома. Парма пък заема 16-а позиция с 1 точка.

В четвъртия кръг Рома ще се изправи срещу големия си римски съперник Лацио.