Играчите на Симеоне повториха гол на Аржентина срещу Англия (видео)

Играчите на Атлетико Мадрид повториха гол на националния отбор на Аржентина от 1/8-финалния мач на световното първенствов ъв Франция през 1998 година срещу Англия. Воденият от бившия аржентински национален халф Диего Симеоне, който е сред участниците в драматичния сблъсък с англичаните преди 15 години в Сент Етиен, вече има 4 победи от 4 мача в Примера дивисион през този сезон. "Дюшекчиите" надиграха с 4:2 у дома Алмерия в събота, а португалският халф Тиаго Мендеш се разписа за 3:1 в 64-ата минута след заучено изпълнение на фаул. Тиаго изпрати топката в мрежата след пас на Габи Фернандес. По същия начин в последната минута на първото полувреме Хуан Себастиан Верон асистира на капитана на Интер Хавиер Санети, който опъна мрежата зад Дейвид Сиймън пред 15 години.

"Гаучосите" елиминираха "Трите лъва" на Мондиал'98 с 4:3 след изпълнение на дузпи (в редовното време и продълженията 2:2), като мачът ще се запомни със страхотния гол на 18-годишния тогава Майкъл Оуен за Англия и с червения картон на Дейвид Бекъм, който бе провокиран от Диего Симеоне.