Малага изригна и съсипа Райо за първата си победа (видео)

Отборът на Малага се поздрави с първа победа в Ла Лига от началото на сезона. В среща от 4-ия кръг тимът от Андалусия разби с 5:0 у дома Райо Валекано. Мунир Ел Хамдауи изведе Малага напред в 31-ата минута, а Франсиско Портийо бе точен за 2:0 в 40-ата. Четири минути след почивката Елизеу отбеляза трети гол за домакините, но това изобщо не бе всичко. Направилият много силен мач Мунир Ел Хамдауи направи резултата 4:0 в 62-ата минута с второто си попадение в срещата, а 5 минути след това мароканският нападател оформи своя хеттрик.

С този успех Малага се изкачи на 10-а позиция във временното класиране на испанското първенство, събирайки 4 точки. Райо заема 15-о място с 3 точки.