"Сините" си останаха добри момчета след лекция на шампионите на "Герена" (видео+галерия)

Първенецът Лудогорец доказа, че е с класа над вицешампионите от Левски след победа с 2:0 на стадион “Георги Аспарухов” пред 10 000 фенове. Головете за “орлите” отбелязаха двама от пристигналите това лято легионери Фабио Ешпиньо (16) и Вирджил Мисиджан (42). Най-вече Гари Родригес пропусна няколко добри възможности за гол за “сините”, като отборът отново не респектира на “Герена”. Както е известно, вчера Славиша Йоканович обяви, че футболът не е игра за добри момчета и неговите футболисти достатъчно дълго са били такива, за да подаряват точки на противниците. За негово съжаление тази тенденция не се промени и по-добрият състав на Стойчо Стоев постигна четвърта победа от пет мача в историята си срещу Левски в “А” група. Тази е втора на “Герена” след 0:1 през 2012 година.

Така Левски остана без победа в шести пореден мач пред своята публика, която и днес отново подкрепяше тима си до последната минута.

Последният успех на столичани е именно срещу “орлите” на 18-и май. През този сезон тимът има само две точки от 12 възможни на "Герена", което обяснява формата на 26-кратните шампиони

Лудогорец пък си върна първото място и с актив от 18 точки е едноличен лидер, докато “сините” с третата си загуба от осем мача останаха на цели девет за тима от Разград и на девето място в класирането.

Сектор "Б" посрещна гостите с хореография, която гласеше: "Всички ще горите в синия ад!" и десетки запалени факли. Още в 36-ата секунда Кевин Брю пробва първи удар в ръцете на Владислав Стоянов. Орлин Старокин пробва рефлекса на Стоянов в 4-ата минута, който първо спаси, а след това хвана топката.
В 13-ата минута Роман Безяк пропусна чисто положение. Той прати топката в аут, след като се хвърли на шпагат да засече отлично центриране на Марселиньо от дясно.
След изпълнение на корнер в 16-ата минута Марселиньо преодоля технично Стефан Велев и майсторски намери Ешпиньо, който с диагонален удар от 11 метра откри. Голът е негов втори за сезона в "А" група.
Велев се контузи и бе заменен в 24-ата минута от Антонио Вутов. Малко след това Йордан Минев се контузи и също бе заменен принудително от Шоко. Родригес проби отляво в 29-ата минута, като подаде остро към Цветан Генков, който на два метра от вратата не засече топката.
Нов пробив на Родригес завърши с неточен удар на крилото в 31-ата минута. Контраатака на "сините" завърши със силен изстрел на Родригес след подаване на Вутов, но Стоянов отново изби.
Точно в 42-ата минута, когато играчите на "орлите" бяха оставили инициативата на домакините, последва грешка на Брю в центъра на терена и светкавична контраатака, която завърши с хубав гол на Мисиджан, който размина Алехандро Перес. Попадението е негово първо за Лудогорец.
На почивката Ларсен Туре дебютира, заменяйки Брю. Родригес се забави сам срещу Стоянов още в 46-ата минута и пропусна да намали.
Удар на Родригес от фаул бе избит от Стоянов, а при последвалия корнер отново Родригес с глава стреля в аут. В 67-ата минута Родригес отново пропусна, като би леко в ръцете на Стоянов, след като преди това не падна за дузпа след нарушение на Теро Мантула.
В 70-ата минута Старокин проби, но не подаде точно на свой съотборник, а при последвалата атака Ешпиньо стреля в ръцете на Илиев.
До края на терена се появиха Димитър Макриев и Христо Златински. Първият не застраши вратата на гостите, а вторият помогна на “орлите” да задържат топката далеч от Стоянов.
Публиката се опита да подкрепи “сините”, но и това не помогна, за да може отборът да стигне дори до почетен гол.
Реферът Ивайло Стоянов също се постара сериозно да изнерви мача, който сам по себе си имаше заряд след изказването на Йоканович, че ще бъде като война и ще се късат гръкляни и ще се пуска кръв на терена, не в буквалния смисъл, разбира се.
Предвид моментната класа на двата тима съвсем заслужено след няколко дни домакините излизат срещу Пирин (Гоце Делчев) за купата на България, а гостите ще играят на “Филипс Стейдиъм” срещу ПСВ Айндховен в груповата фаза на Лига Европа.