Маркиньос отново носи Локо (Сф) на гръб (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) победи Берое с минималното 1:0 в среща от 8-ия кръг на "А" група. Маркиньос донесе успеха на "червено-черните" с попадение в 77-ата минута. Това е втори успех за тима през сезона, като и срещу Черноморец (2:1) герой бе бразилският полузащитник.

В класирането "железничарите" са 12-и с 8 точки, а старозагорци са 10-и с 9 точки.

Съперниците разочароваха с безидейната си игра през първата част. Първото интересно положение пред една от двете врати дойде чак в 32-ата минута, когато Гаел Нлундулу нахлу в наказателното поле, но в последния момент бе блокиран и слабият му удар бе уловен от Благой Макенджиев.

Гостите отговориха единствено с далечни изстрели на Веселин Пенев и Венцислав Христов, които обаче не бяха заплаха за Валентин Галев.

В 55-ата минута Маркиньос затрудни максимално Макенджиев с добро изпълнение от фаул, но вратарят успя да избие в ъглов удар.

Футболистите на Берое бяха много близо до гол в 64-ата минута, когато Георги Андонов нацели топката с глава след центриране от корнер, но я изпрати встрани от вратата. Малко по-късно Маркиньос отклони кълбото към наказателното поле, но там нямаше кой да я засече.

По-настоятелната игра на "железничарите" бе възнаградена в 77-ата минута. След поредно центриране от корнер Евертон Джилио Том свали топката с глава, а Маркиньос бе заел точното място и също с глава откри резултата. Това бе пето попадение за бразилеца от началото на сезона, с което той дели върха при голмайсторите със звездата на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев.

В последните минути старозагорци увеличиха оборотите и бяха близо до изравняване. Галев обаче отрази удар на Христов. В добавеното време вратарят спаси и изстрел отблизо на Игор Джоман, с което осигури трите точки на своя тим.

снимки: Емона Цончева/Sportal.bg