Наполи на Бенитес продължава без грешка (видео)

Наполи се възползва по най-добрия начин от равенството между Интер и Ювентус, и излезе еднолично начело в Серия "А". Отборът на Рафаел Бенитес постигна трета поредна победа от началото на сезона и оглавява класирането с пълен актив от 9 точки. Този път жертва на неаполитанци стана тимът на Аталанта, който при малко повече шанс можеше да отмъкне нещо от "Сан Паоло", но голове на Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон донесоха успеха на домакините с 2:0.

Изненадата в състава на Наполи бе оставането на пейката на Марек Хамшик. В предни позиции започна Гонсало Игуаин, а зад него ще действаше триото Горан Пандев - Лоренцо Инсинйе - Дрис Мертенс.

В първите минути положения имаше и пред двете врати. Андреа Консили спаси опасен изстрел на Пандев, който беше най-активен в редиците на домакините. В средата на полувремето отново македонецът можеше да изведе Наполи напред, но шутът му излезе в аут. Гостите от Бергамо отговориха с хубава атака, при която Дел Гросо центрира и сантиметри не достигнаха на Херман Денис да открие резултата.

През втората част домакините вдигнаха оборотите, но ударите на Игуаин не попадаха в целта. Бенитес реагира и пусна в игра Хамшик и Кайехон. Това се оказа добър ход и голът във вратата на Консили не закъсня. В 71-ата минута Игуаин майсторски овладя топката и с техничен удар опъна мрежата. 10 минути по-късно привлеченият също от Реал Мадрид Кайехон оформи крайното 2:0