Байерн пак е на победния път (видео)

Тройният шампион Байерн (Мюнхен) надделя с 2:0 над Хановер 96 в среща от петия кръг на германското първенство. Марио Манджукич (51) и Франк Рибери (64) зарадваха трибуните на "Алианц Арена". Временно мюнхенци се изкачиха на върха в класирането с точка аванс пред Борусия (Дортмунд), като вестфалците играят по-късно днес.

Домакините излязоха с резервните си бели екипи и гащета тип "Октоберфест". Джосеп Гуардиола подреди 4-2-3-1, поставяйки Филип Лаам и Тони Кроос като опорни халфове. Бастиан Швайнщайгер остана на пейката. Мирко Сломка заложи на 4-4-2 с Артур Собиех и Дидие Я Конан в нападение.

От началото на двубоя баварците наложиха превес и създадоха няколко добри положения. В седмата минута Ариен Робен изведе брилянтно Томас Мюлер, той преодоля вратаря, но не уцели празната врата. В 14-ата Жером Боатенг хвърли далечно подаване към Марио Манджукич, но "деветката" не се справи с овладяването.

В 18-ата Леон Андреасен беше на косъм да си отбележи забележителен автогол. От около 18 метра полузащитникът на гостите от "АВД Арена" насочи коварно топката и за малко не прехвърли вратаря Рон-Роберт Цийлер, който показа завидно майсторство. Първата възможност за тима на Мирко Сломка дойде при корнер в 24-ата минута. Артур Собиех игра с глава на първата греда и топката мина на сантиметра от далечния стълб.

В 38-ата минута и двата отбора имаха по едно прекрасно положение. Първо Манджукич не стигна пас на Мюлер на шест метра от голлинията, а след това Мануел Нойер извади топка от краката на Собиех. В 41-вата Дидие Я Конан шутира от 22 метра, кълбото се отклони от Даниел ван Буйтен и удари гредата. Нойер извади късмет.

В 50-ата долносаксонци имаха добра възможност след кратко разбъркване в наказателното поле. В ответната атака Байерн успя да отбележи. Мюнхенският тим изгради прекрасна комбинация в наказателното поле: Тони Кроос с първото докосване намери Манджукич, който от точката на дузпата насочи в мрежата. В 58-ата Едгар Приб шутира по диагонала, топката се отклони от крака на Боатенг и топката размина гредата, Нойер не помръдна.

Минута по-късно Манджукич хитро свали с глава, но Мюлер шутира безобразно от 15 метра. В 64-ата европейският крал вкара второ попадение. Рибери изведе Робен отляво, неговият шут беше избит от Цийлер, но Рибери беше на точното място и прати кълбото зад голлинията - 2:0. В 65-ата Нойер се намеси решаващо при опасен удар с глава отблизо на Конан. В 73-ата Цийлер отрази добър опит на Дейвид Алаба. В 77-ата топката беше насочена опасно към Робен, но неговият шут попадна в крак на бранител. В 90-ата Манджукич пропусна да придаде класическо изражение на резултата, след като не насочи точно към далечната греда.

Следващият мач на Пептим е срещу ЦСКА (Москва) в дебютната среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Снимки: Getty Images/Guliver