Леверкузен изпусна разгром преди гостуването на "Олд Трафорд" (видео)

Байер (Леверкузен) показа класа и надви с 3:1 гостуващия Волфсбург в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. Отборът на Сами Хупия може да съжалява, че не разгроми опонента си, след като основното препятствие пред "аспирините" бе стражът на гостите Диего Беналио. Сидни Сам откри за "червено-черните" в 24-ата минута, но Ивица Олич изравни минути преди края на първото полувреме. През втората част Щефан Кислинг с два гола в 65-ата и 90-ата минута оформи крайното 3:1. Гостите завършиха мача с десет души, след като главният съдия изгони Луис Густаво в 85-ата минута. С успеха си Байер се изкачи на третата позиция с 12 пункта. Волфсбург пък продължава да редува победа със загуба и се намира на 11-о място с 6 точки.

В 24-ата минута Симон Ролфес копна добре топката и изведе Сидни Сам срещу Беналио. Тъмнокожият германец с хубав удар по земя откри за своите - 1:0.

В 39-ата минута гостите успяха все пак да изравнят на "Бай Арена". Кристиан Родригес центрира добре от ляво и намери Олич. Хърватинът с прецизен удар от въздуха стреля и матира Бернд Лено - 1:1.

Второто полувреме премина изцяло под диктата на домакините. В 51-ата минута Хеун-Мин Сон бе изведен сам срещу вратаря, но стреля неточно. Три минути по-късно "аспирините" направиха двоен пропуск. Първо Сам бе изведен сам срещу швейцареца, но Беналио отрази. Впоследствие той центрира и Кислинг с глава стреля, но отново добрата намеса на "единицата" на Волфсбург запази равенството.

В 65-ата минута Гонсало Кастро центрира от пряк свободен удар и намери Кислинг, който от десетина метра с глава порази целта за 2:1.

В 85-ата минута взетият от Байерн Луис Густаво беше изгонен във втори пореден двубой на "вълците". Това улесни домакините, които в заключителните секунди решиха спора с второто попадение на Кислинг.

Идния вторник "аспирините" гостуват на Манчестър Юнайтед в първи мач на отбора в групите на ШЛ.