Фелаини дебютира за Юнайтед, а Рууни се завърна с гол при пестелив успех на шампионите (видео)

Шампионът Манчестър Юнайтед победи новака Кристъл Палас с 2:0 на "Олд Трафорд" и записа втори успех от началото на сезона в Премиър лийг. Робин ван Перси изведе "червените дяволи" напред в резултата с гол от спорна дузпа в самия край на първата част. В тази ситуация гостите останаха и в числено намален състав заради червения картон на Кагишо Дикгакой. В 81-ата минута Уейн Рууни оформи крайното 2:0 след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Дебют за Манчестър Юнайтед направи новото попълнени Маруан Фелаини, който се появи в игра след почивката. Младият Аднан Янужай също записа първи минути в Премиър лийг.

Фeлaини бе на резервната скамейка за началото на двубоя. Голямата изненада в състава на Дейвид Мойс обаче бе присъствието на Уейн Рууни, който очевидно се е възстановил неочаквано бързо след ужасяваща рана, която получи на главата след сблъсък с Фил Джоунс. Фабио да Силва, Андерсон и Антонио Валенсия се завърнаха в стартовия състав, а Шинджи Кагава бе аут заради грип.

В състава на Кристъл Палас имаше една промяна, като Ейдриън Мариапа дебютира за лондончани, заменяйки контузения Джоел Уорд.

Домакините започнаха по-активно и на много по-високо темпо, но така и не успяваха да създадат чисти голови положения пред вратата на Сперони. В 36-ата минута Ван Перси опита нестандартно - с пета и гръб към вратата, да засече центриране на Евра отляво, но топката мина встрани. Малко след това холандецът овладя по перфектен начин центриране на Рууни, укроти топката на гърди и стреля от въздуха с десния крак, след което топката срещна напречната греда. В 42-ата минута Дуайт Гейл пропусна страхотна възможност да изведе гостите напред, след като проби отляво и стреля покрай Де Хеа, но не бе достатъчно точен. Минута преди края Ашли йънг, който по-рано получи жълт картон заради симулация за дузпа, падна отново в наказателното поле на Кристъл Палас. Този път главният рефер Джон Мос отсъди наказателен удар, макар че ситуацията отново изглеждаше спорна. Телевизионните повторения показаха, че минималният контакт между двамата бе извън наказателното поле.

Заедно с това Кагишо Дикгакой получи директен червен картон. Робин ван Перси бе точен от бялата точка за 1:0.

В 49-ата минута Сперони спаси опасен изстрел на Йънг. В 62-ата минута дойде и моментът, който всички на "Олд Трафорд" чакаха - в игра се появи Маруан Фелаини. Пет минути по-късно белгиецът бе близо и до дебютния си гол с екипа на "червените дяволи", но коварен негов изстрел от дистанция бе избит от Сперони.
Девет минути преди края Уейн Рууни удвои след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Манчестър Юнайтед записа втора победа от началото на сезона, като "червените дяволи" имат седем точки след четири изиграни кръга. Кристъл Палас остава с три точки.