ПСЖ не срещна проблеми в гостуването си на Бордо (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен не срещна особени трудности в гостуването си на Бордо от 5-ия кръг и записа нов успех на сметката си. Парижани се наложиха с 2:0 с попадения на Блес Матуиди и Лукас Моура в 30-ата и 64-ата минута и поне временно оглавиха класирането в Лига 1. Те обаче имат мач повече от своите конкуренти, които тепърва ще изиграят своите срещи от кръга.

През първото полувреме парижани стояха по-добре на терена, макар реалните голови положения пред двете врати почти да липсваха. Все пак в 30-ата минута класата на гостите си пролича. Златан Ибрахимович с прекрасен извеждащ пас намери Блес Матуиди непокрит в наказателното поле, той отправи удар, който бе спасен от вратаря, но халфът на гостите успя да направи добавка и да добута кълбото в мрежата за 0:1. Домакините можеха да се върнат в мача в 44-ата минута, когато Людовик обраниак отправи опасен изстрел от дистанция, но Салваторе Сиригу спаси.

През втората част Бордо натисна, но това остави повече пространства за парижани и в 58-ата минута Ибра отправи опасен далечен удар спасен от вратаря. В 64-ата минута обаче Марко Верати изведе перфектно Лукас Моура, който напредна в наказателното поле и с техничен удар покрай вратаря прати топката в близкия ъгъл за 0:2.

След това ПСЖ бе пълен господар на терена и можеше да стигне и до по-изразителна победа. В 70-ата минута Седрик Карасо на два пъти трябваше да спасява удари на Ибрахимович и Люка Дин. В 76-ата минута пък Лукас Моура получи на скорост по крилото и веднага изведе Ибра в наказателното поле, но той прати топката покрай вратата. Малко по-късно добър шанс се отвори и пред Адриен Рабио, който също не успя да порази вратата.

В крайна сметка обаче ПСЖ записа заслужена победа и временно оглави класирането в Лига 1 с актив от 11 точки, но и мач повече в актива си. Бордо пък остава на 15-ата позиция с 4 точки до момента.