Голям късмет, фрапантни пропуски на Пирин и дузпа носят първа победа на ЦСКА като гост в "А" група (видео)

След голям късмет и точно попадение на Марсиньо в 47-та минута от дузпа, отборът на ЦСКА надигра с минималното 1:0 Пирин в Гоце Делчев и по този начин постигна първата си победа като гост в новото първенство. Домакините, които са със само една спечелена точка от началото на шампионата, трябва да съжаляват за поражението, тъй като веднъж нацелиха греда, а през втората част Марчев, Гуцев и Киров направиха три невероятни пропуска. Последният от които бе в даденото от рефера 4-минутно продължение на мача.

Срещата започна с натиск на червените, които в първите минути опитаха да застрашат вратата на домакините с няколко центрирания от корнери и преки свободни удари, но отбраната на Пирин се справи. В 18-та минута армейците осъществиха добра атака отдясно, която завърши с пас на Мамади Сидибе към Омар Косоко, но шутът на втория не намери целта.

Пирин отговори минута по-късно със страхотен изстрел на Мартин Газиев от над 27 метра, който се отби в лявата греда на червената врата и излезе в аут.

В 23-та минута ЦСКА бе близо до гол, когато Косоко центрира отдясно, но Емил Гъргоров стреля с глава покрай дясната греда на Абди Абдиков. Само 60 секунди по-късно Марсиньо центрира и след изстрел на Венци Василев с глава, топката като по чудо не намери мрежата на неврокопчани.

Последваха още няколко добри атаки на гостите от София. Най-опасната от тях бе в 32-та минута, когато Марсиньо се откъсна отляво на атаката, но вместо да подаде, опита удар по диагонал, който излезе в аут.

Втората част започна далеч по-динамично и интересно от първата. Още в 46-та минута домакините пропиляха уникална възможност да открият резултата, когато Веселин Марчев не успя да вкара от 5 метра. При последвалата атака ЦСКА успя да вкара и единственото попадение в двубоя. Това стори Марсиньо, който се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Киров.

В 83-та минута Пирин отново изпусна отличен шанс, този път да изравни. При центриране отдясно Любомир Гуцев бе оставен абсолютно непокрит на 5-6 метра пред вратата на ЦСКА, но не успя да уцели добре топката, след което се хвана за главата.

Червените отговориха със страхотен шут на Антон Карачанаков, който Абдиков с мъка спаси, а в 86-та малко не достигна на армейския футболист да засече в празната врата прострелно центриране на Марсиньо отдясно.

Така се стигна до драмата в последните секунди на даденото от рефера Вихрен Манев четириминутно продължение. След центриране от фаул последва меле в наказателното поле на гостите. Топката попадна в Киров, направил по-рано нарушението за дузпата, но от непосредствена близост бранителят на Пирин не улучи червената врата.

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg