Бразилия разкъса Австралия в контрола (видео)

Националният отбор на Бразилия победи повече от убедително този на Австралия в контролна среща играна на "Естадио Насионал" в столицата на Страната на кафето. Домакините на предстоящото световно първенство догодина демонстрираха страхотна форма и се наложиха с 6:0, а можеха да вкарат и още голове във вратата на своя съпеник, който далеч не бе от класата на кариоките.

Резултатът в мача бе открит от Жо още в 8-ата минута, а след това домакините вкараха още два бързи гола в средата на полувремето, за да направят резултата класически. Първо в 34-ата минута отново Жо се разписа след асистенция на Бернард, а в 36-ата минута и Неймар бе точен за 3:0 възползвайки се от пас на Рамиреш.

През втората част и самият Рамиреш прибави името си в списъка с голмайстори, като се разписа за 4:0 в 58-ата минута. В 73-ата минута и влезлият като резерва Алешандре Пато успя да порази мрежата зад Марк Шварцър за 5:0, а крайното 6:0 оформи Луис Густаво в 84-ата минута.

Така бразилците демонстрираха, че се намират в отлична форма година преди световното и все повече изглежда, че ще бъдат един от големите фаворити за титлата.

Бразилия - Австралия 6:0