Кристиано се развилня, наниза хеттрик за 15 минути и задмина Еузебио (видео)

Звездата на световния футбол Кристиано Роналдо вкара хеттрик при успеха на Португалия с 4:2 като гост на Северна Ирландия в световна квалификация от група "F" на зона "Европа". "Седмицата" на лузитаните се развихри в края на двубоя с попадения в 68-ата, 77-ата и 83-ата минути. С тези три попадения CR7 вече има 43 и задмина рекордьора Еузебио (41), който три десетилетия стоеше на върха.

Бруно Алвеш беше извел западноиберийците с гол в 21-вата минута, но попадения на Гарет Маколи (36) и Джейми Уърд (52) дадоха надежди на домакините.

С успеха Португалия отново задмина Русия, но тимът на Пауло Бенто е с мач повече.

Освен шестте гола, зрителите в Белфаст видях и три червени картона. Още в 43-ата минута беше изгонен централният нападател на Португалия Елдер Пощига. След час игра за два жълти картона към съблекалните пое и халфът на домакините Крис Брънт, а 80-ата минута го последва и съотборникът му Кайл Лафърти.

Снимки: Getty Images/Guliver