Юношите до 19 г. загубиха от Италия

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 0:1 в гостуването си на Италия в приятелска среща, играна във Франкавила а Маре. Момчетата на Александър Димитров имаха достатъчно положения, за да се поздравят дори с успех, но направиха редица пропуски. Още в 8-ата минута Борислав Цонев пробва удар от около 23 метра, но той отиде в аут. Отново същият играч обстрелва директно вратата в 18-ата и 24-тата минути, но не сполучи.

В 46-та минута "адзурите" поведоха с гол на Патрик Курия, възползвал се от центриране отляво. След час игра дойде и най-чистото положение за нашите - Александър Василев проби и подаде към непокрития Станислав Дрянов, чийто изстрел бе спасен от вратаря. В 81-та минута Василев опари ръцете на италианския вратар, но отново нямаше попадение.

Следващият двубой на юношите до 19 години е на 10 септември в Трявна, а съперник е Румъния.

"Имахме надмощие през 90% от времето и няма как да не съм доволен от този факт, при положение, че гостувахме в Италия. Но ни липсва майсторство при завършващия удар. Наясно сме с този проблем и постоянно работим за отстраняването ми и за подобряването на класата. Моля за пореден път клубовете за разбиране - нека освобождават играчите си за лагерите на българските национални отбори. Трябва да разполагаме с най-добрите си футболисти, за да се представяме на високо ниво в международните мачове. Спирам дотук с тази тема, за да не обидя някого. Използвам случая да пожелая успех в мачовете на младежкия и мъжкия национален отбор, дано предстоящата вечер е хубава за българския футбол", каза старши-треньорът Александър Димитров.