Берое и Любимец направиха равенство с много голове

Тимовете на Берое и Любимец направиха равенство 2:2 в контролна среща по време на паузата в първенството. Антон Огнянов отбеляза и двата гола за гостите, а Георги Андонов, който се появи на терена като резерва, възстанови равенството с две попадения след почивката. Арена на срещата бе стадион "Локомотив" в Стара Загора.

Нападателят Джей Джей бе изпробван от Петър Хубчев, но напусна терена още преди почивката. В състава на гостите пък личаха имената на Владислав Романов и Бамба Абудраман, които получиха шанс да впечатлят треньора Красимир Мечев.

Сензационно представящият се през тази есен новак в елита бе господар на терена през първата част. В 24-ата минута Огнянов бе изведен зад гърба на старозагорската отбрана и преодоля Благой Макенджиев. Секунди преди края на първата част лявото крило на Любимец преодоля Костадин Стоянов, нахлу в наказателното поле и с остър удар прати топката под гредата за 0:2.

Многото смени след почивката оказаха положително влияние върху представянето на Берое. Домакините бяха много по-активни и заслужено стигнаха до изравняване. В 67-ата минута Андонов върна едно попадение след асистенция на Елио Мартинс. Десет минути по-късно отново Андонов бе в прегръдките на съотборниците си, след като оползотвори пас на юношата Венцислав Иванов.

В 84-ата минута Мартинс дори можеше да донесе победата за старозагорци, но силният му шут бе отразен от Диян Вълков.

БЕРОЕ - ЛЮБИМЕЦ 2:2
0:1 Огнянов (24)
0:2 Огнянов (45)
1:2 Андонов (67)
2:2 Андонов (77)

БЕРОЕ: Макенджиев, Стоянов, Зафиров, И. Иванов, Пенев, Динков, Костадинов, Ронкато, Зехиров, Джоман, Джей Джей (Михайлов, В. Иванов, Дишлиев, Стойчев, Андонов, Бенков, Каядо, Мартинс, Елиаш)

ЛЮБИМЕЦ: Рашков, Панов, Дяков, Николов, Колев, Бамба Абудраман, Шоколаров, Огнянов, Романов, Веселинов, Етов (Рашков, Цанков, Колев, Чакъров, Гущеров)