Серина Уилямс не даде гейм на рожденичката Суарес Наваро

Серина Уилямс се класира за полуфиналите на US Open след експресна победа срещу Карла Суарес Наваро с 6:0, 6:0. Американката не показа никакво съчувствие към съперничката си, която празнуваше рожден ден, и не й даде дори един гейм. Мачът продължи само 52 минути, а зрителите останаха разочаровани от липсата на интрига.

Суарес Наваро се превърна в първата испанка, която стигна до 1/4-финалите в Ню Йорк, след Аранча Санчес през 1998 година. Карла започна участието си на турнира с победа без загубен гейм и го приключи на обратния полюс.

В спор за място на финала Серина Уилямс ще срещне На Ли. Китайката елиминира трудно Елена Макарова в три сета. До момента Серина и На Ли са играли помежду си 9 пъти и китайката има една единствена победа.