Еспаньол и Бетис взеха по точка

Отборите на Еспаньол и Бетис направиха 0:0 в среща от третия кръг на Примера дивисион. През първото полувреме имаше една чиста възможност за гол. След почивката двата тима заиграха с повече острота в нападение, но отново не успяха да вкарат.

През първото полувреме на "Корнейя-Ел Прат" имаше много борба и малко положения. Най-чистата голова ситуация беше пред Кристиан Стуани в 16-ата минута. Симао Саброза центрира отляво, а "осмицата" на "папагалчетата" от много близко разстояние с глава пропусна нарисуван гол.

В 21-вата и 26-ата минута феновете на двата отбора отдадоха почит на починалите Даниел Парехо и Мики Роке. Жоан Верду, който през лятото смени Еспаньол с Бетис, поиска дузпа в 20-ата минута, но сякаш нямаше нарушение.

В 53-ата минута Виктор Санчес беше на косъм от автогол след центриране на Верду. Това беше най-добрата въможност за "вердибланкос" до момента. В 62-рата Стуани шутира извън целта. В 72-рата в рамките на 30 секунди зрителите видяха повече положения отколкото през изминалите 70 минути. Първо Гийермо Сара спаси сам срещу Тиеви Бифума. Секунди по-късно Брайън Родригес пропусна. В 92-рата минута Хави Матийя стреля над гредата при опасен фаул в полза на севилския тим.

Това е първа точка за тима Пепе Мел, който беше допуснал две поражения. Каталунците временно влязоха в шестицата на Ла Лига с пет завоювани точки.

Снимки: "Марка"