Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Щутгарт изригна с голеада срещу безобразния Хофенхайм

Закъсалият Щутгарт напомни за себе си с гръмка победа с 6:2 над Хофенхайм в среща от 4-ия кръг на Бундеслигата. Успехът е първи за тима от началото на сезона и идва след три поредни загуби, които в началото на седмицата костваха главата на Бруно Лабадия. В първия шампионатен мач под ръководството на новия наставник Томас Шнайдер домакините прегазиха съперника и го отчаяха с половин дузина голове. Блестящ мач изнесоха Ведад Ибишевич и Александру Максим. Нападателят заби три гола на бившия си клуб, а младият румънец добави два и подаде за други три.

"Швабите" поведоха с 1:0 в 12-ата минута с попадение на Антонио Рюдигер след пас на Максим. В 19-ата минута румънецът центрира от корнер и Ибишевич започна рецитала си. В 26-ата минута гостите си върнаха шансове, след като шут на Роберто Фирмино рикошира в крака на Рюдигер и спря в мрежата на Свен Улрайх за 2:1. Секунди по-късно вратарят на Хофе Коен Кастеелс сгреши фатално в опита си да пресече една топка и Максим с лекота направи 3:1.

Във втората минута след почивката Ибишевич окончателно реши спора с попадение за 4:1. В 55-ата минута Максим заслужи аплодисменти с ювелирно изпълнение, след което коженото кълбо посети вратата на съперника за пети път. В 63-ата минута поредната неадекватна намеса на Кастеелс позволи на Ибишевич да оформи своя хеттрик. Три минути преди края Роберто Фирмино фиксира крайното 6:2 в полза за Щутгарт.

Загубата е първа за Хофе от началото на сезона.