Край на черната серия! Антонио Вутов изригна при победа на Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски победи Любимец в мач от 7-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Славиша Йоканович се наложиха с 2:0 като гост и по този начин прекъснаха серията от три мача без победа.

Попаденията за "сините" реализираха Цветан Генков (18) и Антонио Вутов (84), като голът на юношата на клуба, който бе негов първи в "А" група, бе доста красив. Дебют за тима от "Герена" направиха Мирослав Иванов и Димитър Макриев.

Левски бе по-мотивираният тим в началните минути и успя да създаде няколко опасности. При една от тях сините изпуснаха отлична възможност да открият резултата. Гари Родригес осъществи опасен пробив по лявото крило, който завърши с удар.

Стражът на домакините Рашков изби, но топката попадна в непокрития Мирослав Иванов. Новото попълнение на "сините" стреля към опразнената врата, но притичалият Тодор Колев успя някак да избие с коляно в корнер.

Така се стигна до 18-ата минута, когато Генков се оказа най-съобразителен пред противниковата врата. Тогава Иванов центрира, бранителят на Любимец Величко Величков чукна леко топката, с което я поднесе на тепсия на Генков и той от метър я прати в празната врата за 0:1.

След половин час игра Кевин Бру стреля опасно от 25 метра, но Рашков изби. В 45-та минута Гари Родригес отне топката в центъра на терена и организира бърза контраатата. Последва пас към Гаджев, който стреля, но в аут.

През втората част Левски доста намали темпото и футболистите в синьо трудно успяваха да създават опасни ситуации. В 84-ата минута все пак гостите стигнаха до второ попадение. Антонио Вутов вкара първия си гол в "А" група и покачи на 2:0.

Юношата на "сините" демонстрира завидно самочувствие и стреля от фаул от малък ъгъл, забождайки топката в мрежата. Попадението бе доста красиво, но вина има стражът Радослав Рашков, който не се намеси по най-добрия начин.

В самия край на срещата Мирослав Будинов отправи изстрел с глава, но кълбото профуча на сантиметри над напречната греда и резултатът остана непроменен.

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg

ЛЮБИМЕЦ - ЛЕВСКИ 0:2