Зенит пречупи Локомотив (М) с късен гол и излезе втори (видео)

С гол на Константин Зирянов в 86-ата минута Зенит постигна ключова победа с 2:1 над Локомотив (Москва) в двубой от 7-ия кръг на руската Премиер Лига. Гостите от столицата играха в намален състав повече от полувреме, след като в 42-ата минута Ласана Диара беше изгонен заради нарушение за дузпа, от която Роман Широков вкара за 1:0. Независимо че бяха с 10 души на терена, локомотивци успяха да изравнят за 1:1 в 70-ата минута, когато Мбарк Бусуфа също беше точен от наказателен удар. В края обаче ликуваха питерци, след като Зирянов простреля Иля Абаев. При 0:0 Бусуфа удари греда, но като цяло домакините бяха по-добрият тим и заслужено триумфираха.

С този успех Зенит измести отбора на Леонид Кучук от второто място и вече е на 3 точки от лидера ЦСКА (Москва).