Динамо (Загреб) с рутинна победа, продава ключов халф в Русия

Динамо (Загреб) постигна рутинна победа срещу Истра с 3:1 и вече има аванс от 4 точки на върха във временното класиране. "Модрите" се възползваха максимално от загубата на Хайдук при гостуването на Осиек. За разлика от други мачове на "Максимир" този сезон, шампионите бързо си осигуриха комфортен аванс. Още до почивката Бечирай и Судани се разписаха във вратата на гостите, а в 54-ата минута бразилецът Жуниор Фернандес вкара и трети гол. Чак в 87-ата минута Хавоич върна едно попадение за Истра.

Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа все още търси треньор. "Работим по въпроса, но засега няма нищо конкретно", каза спортният директор Зоран Мамич.

Междувременно Динамо е на път да продаде един от основните си халфове. Според хърватската преса Марсело Брозович ще премине в Рубин срещу сумата от 1,5 млн. евро. Двата клуба вече са провели преговори и са се разбрали Динамо да получи 25% от парите от следващ трансфер на Брозович.

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - ИСТРА 3:1
1:0 Бечирай (23)
2:0 Судани (45)
3:0 Фернандес (54)
3:1 Хавоич (87)