Спас блести, Лас Палмас изравни в края

Отборът на Лас Палмас продължава да няма победа в Сегунда след домакинско 1:1 срещу Ейбар в среща от третия кръг. Българският нападател на "жълтите" Спас Делев игра цял мач и остави много добри впечатления.

В 16-ата минута Давид Гарсия си отбеляза автогол и баските поведоха. През първото полувреме канарският тим действаше много вяло, като най-добрата новина за Серхио Лобера беше представянето на Делев. Родният национал заслужи аплодисменти от трибуните с борбената си игра и няколко опасни удара.

През второто полувреме Лас Палмас заигра настъпателно в нападение. В 56-ата минута Спас се откъсна от защитата на баските и беше повален в наказателното поле, но съдията замълча. Повторенията показаха, че има задържане срещу българския бързак. В 90-ата минута Асдрубал спаси точката с хубав диагонален изстрел за крайното 1:1.

Снимка: Las Palmas