Петра Квитова изхвърча след срамна загуба

Поставената под №7 в основната схема Петра Квитова (Чехия) отпадна в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Тя отстъпи с 3:6, 0:6 пред американката Алисън Риске, която отстрани в първия кръг най-добрата българска състезателка Цветана Пиронкова. 23-годишната Риске, която тази година достигна до третия кръг на "Уимбълдън", спечели мача за 65 минути. Американката е 81-а в световната ранглиста и участва в турнира от Големия Шлем с "уайлд кард". Квитова допусна пет пробива и направи 27 непредизвикани грешки. В четвъртия кръг Риске ще играе с победителката от мача между Даниела Хантухова (Словакия) и Юлия Глушко (Израел).

Румънката Симона Халеп, която миналия уикенд спечели титлата в Ню Хейвън, отстрани в третия кръг 14-ата поставена в схемата рускиня Мария Кириленко с 6:1, 6:0. Следващата й съперничка е Флавия Пенета (Италия), която се наложи над Светлана Кузнецова (Русия) със 7:5, 6:1.

Бившата номер 1 и 13-а в схемата Ана Иванович (Сърбия) победи в оспорван мач представителката на домакините Кристина МакХейл с 4:6, 7:5, 6:4 за 2:26 часа.

Снимка: Getty Images/Guliver