ПСЖ се измъчи 90 минути, но зарадва Париж (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен изтръгна много трудна победа с 2:0 у дома над Гингам в среща от четвъртия кръг на френската Лига 1. "Парк де Пренс" видя попаденията едва в 91-вата и 93-ата минути, когато точни бяха Адриен Рабио и Златан Ибрахимович. Преди головете столичани имаха над 20 удара, като по-малко от 25 процента от тях бяха в рамките на вратата.

Първото положение се откри пред Ибрахиович във втората минута, но шведът не сполучи с изстрел от 20 метра. В 34-ата вратарят на гостите Мамаду Самаса изби в корнер. След неговото изпълнение Тиаго Силва удари напречната греда.

В 54-ата Есекиел Лавеци не можа да преодолее стража на Гингам. В 62-рата отново Лавеци се провали пред вратата след пас на Ибрахимович. Пет минути по-късно Единсон Кавани не беше прецизен след пас отляво от Максуел.

В 91-вата минута Тиаго Мота центрира от фаул, Ибрахимович игра с глава на дузпата, а Рабио се възползва от грешно заставане на вратаря. В 93-ата Златан се разписа за крайното 2:0: Грегори ван дер Вийл пусна дълъг пас, шведът се пребори, технично излъга вратаря и отбеляза първия си гол за сезона.

Тимът на Лоран Блан записа втора победа от четири мача в Лига 1 и временно се качи на втората позиция. Гингам остава само с една точка.

Снимка: Getty Images/Guliver