Литекс е новият лидер в "А" група (видео)

Отборът на Литекс се възползва от тежкото поражение на Лудогорец и поведе в класирането на "А" група. Това стана след равенство 0:0 с Черноморец в Бургас в мач от 7-ия кръг. С едната точка от днес "оранжевите" вече имат 15 и са с по-добра голова разлика от разградчани. "Акулите" пък натрупаха 7 точки и са 11-и.

И двата тима могат да съжаляват, че не спечелиха днешния двубой. Домакините на два пъти нацелиха напречната греда на вратата на Евгени Александров. Това стана в 29-ата минута след удар на Яни Пехливанов и в 79-ата минута след изстрел на Маркиньо. В 77-ата минута пък попадение на гостите не бе зачетено заради нарушение на Николай Бодуров срещу Мартин Кавдански.

Бургазлии можеха да поведат в 16-ата минута, когато Жереми Манзоро пробяга над 30 метра през защитата в оранжево, но завършващият му удар не бе точен. Малко след това Армандо Ваюши не съумя да засече центриране отдясно и да нанесе точен удар във вратата на Черноморец.

Футболистите на Димитър Димитров натиснаха осезаемо в средата на полувремето. В 29-ата минута параболичен удар на Пехливанов кацна на напречната греда, но не навести вратата на Александров.

В последните секунди на първата част Мохамед Соли проби отдясно и подаде в наказателното поле, но Карлос Фонсека от непосредствена близост стреля по земя в аут.

Литекс започна доста по-активно след почивката. В 54-ата минута Александър Цветков центрира и Мирослав Манолов се извиси в наказателното поле, но прати топката в аут. При сблъсъка във въздуха с бранител в синьо обаче нападателят получи контузия в главата и бе заменен.

Пет минути по-късно Симеон Славчев също отправи удар с глава, но и той не бе точен.

Чак в 66-ата минута "акулите" отново погледнаха към вратата на съперника, но изстрел под гредата на Маркиньо бе избит от Александров. В 75-ата минута Александър Цветков стреля слабо към Ник Дашев и младият вратар без проблем улови.

Ловчанлии все пак стигнаха до гол в 77-ата минута, но той не бе зачетен от рефера Георги Кабаков заради нарушение на Бодуров срещу Кавдански. Домакините отговориха с топовен изстрел на Маркиньо, който разтресе напречната греда. В 83-ата минута пък удар по диагонала на Фонсека бе спасен от стража на "оранжевите".