Черно море помля трагичен Лудогорец и нанесе най-тежката загуба на "орлите" в "А" група (видео)

Отборът на Черно море разпиля шампиона на България Лудогорец в мач от 7-ия кръг на "А" група. "Моряците" извоюваха категоричен успех с 3:1 и по този начин нанесоха най-тежката загуба на "зелените" в "А" група. През сезон 2011/12 Черно море победи "орлите" с 2:0 като гост.

Домакините можеше да запишат и още по-изразителна победа, но в 45-ата минута главният съдия отмени чист гол на Александър Александров. Отборът от Варна заслужава похвала за сърцатата и дисциплинирана игра, и за няколкото добри скоростни акаки, които успя да изгради.

На два пъти точен за домакините в днешния двубой бе Георги Божилов (21,54) и едно попадение добави Даниел Георгиев (71). Почетният гол за "орлите" бе дело на Фабио Ешпиньо (80).

Тимът на Лудогорец бе неузнаваемо слаб. Защитата бе като разграден двор, а в нападение "орлите" играха все едно за първи път се събират заедно. Липсваше самочувствие, желание и агресия, а освен това футболистите на Стойчо Стоев не успяха да си подадат повече от два паса.

Двата тима стартираха доста внимателно срещата и в началните минути заложиха на борбата в центъра. Постепенно тимът на Гонзо успя да наложи своя стил. Играчите в зелено и бяло спечелиха центъра на терена и резултатът не закъсня.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Георги Божилов откри резултата, разписвайки се след контраатака. Георги Илиев проби през центъра и изведе прецизно Божилов, който с удар по диагонала не остави шанс на Владислав Стоянов.

В 45-ата минута Александър Александров прати топката в мрежата, но главният съдия Вихрен Манев не зачете чист гол, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада. Решението на арбитъра бе грешно, тъй като Александров изкочи от задна позиция.

Футболисти на "моряците" бяха зад защитата в момента на паса, но Александров определено не бе сред тях. Правилата изискват съдията да изчака и чак след това да сигнализира. Ситуацията се разигра след като Манев отсъди фаул за игра с ръка на Йордан Минев, но такава нямаше.

През втората част Черно море отново бе по-добрият тим. В 54-ата минута Божилов направи резултата 2:0. Ролята на негов асистент отново изигра Илиев, който центрира остро отдясно и нападателят от близо прати кълбото в мрежата.

Лудогорец направи плах опит да отговори чрез Жуниор Кишада, който отправи силен удар, но Георги Катанов внимаваше и не допусна топката да посети неговата врата. Това бе вторият точен изстрел, който играчите на Стойчо Стоев отправиха към вратата на противника.

В 71-ата минута Даниел Георгиев записа името си сред голмайсторите и окончателно сложи точка на спора. Симеон Райков скри топката на играч на "орлите" и подаде към своя съотборник, който с точен удар препарира Стоянов за 3:0

Малко след това Даниел Младенов бе изведен сам срещу вратаря, но стреля нескопосано и топката мина над напречната греда.

В 80-ата минута Фабио Ешпиньо намали на 3:1, разписвайки се от фаул. Попадението падна с помощта на играч на Черно море, който бе на стената, но се наведе и Китанов не успя да реагира.

Попадението вдъхна лека надежда на гостите, които се хвърлиха в атака, но апатичните им набези ставаха лесна плячка на бранителите пред Китанов и резултатът остана непроменен.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 3:1