Джокович продължава в Ню Йорк

Поставеният под номер едно в мъжката схема Новак Джокович спаси две разигравания за първия сет и в последствие загуби само четири гейма при победата със 7:6(2), 6:2, 6:2 над германеца Бенямин Бекер в среща от втория кръг на откритото първенство по тенис на САЩ. Лидерът в световната ранглиста загуби подаването си в деветия гейм на първия сет и изостана с 4:5, но след това върна моментално пробива и стигна до тайбрек, който спечели със 7:2 точки. Той не срещна проблеми в останалата част от мача на ветровития корт и го завърши за 111 минути, като последните два сета бяха общо седем минути по-продължителни от първия. Следващият съперник на Джокович е победителят от мача между финландеца Ярко Нийминен и португалеца Жоао Соуса.