Сашо Тонев резерва при убедителна победа на Астън Вила, Фелаини спаси Евертън

Астън Вила с лекота преодоля втория кръг за Купата на лигата след убедителна победа с 3:0 срещу Родъръм. Българският национал Александър Тонев се появи като резерва на мястото на Габриел Агбонлахор в 67-ата минута, а головете за тима от Бирмингам бяха дело на Андреас Вайман, Кристиан Бентеке и Фабиан Делф.

Мениджърът на Вила Пол Ламбърт заложи на титулярите си и те осигуриха на тима комфортен аванс още до почивката. Австрийският национал Вайман откри в 19-ата минута, а в 40-ата Бентеке покачи след центриране на Агбонлахор и изстрел с глава. През второто полувреме гостите се активизираха, но при една контраатака Бентеке намери Делф и той сложи точка на спора.

Много повече проблеми имаше Евертън. "Карамелите" едва преодоляха съпротивата на скромния Стивънидж. Отборът на Роберто Мартинес спечели с 2:1 след продължения, а победния гол бе дело на Маруан Фелаини в 115-ата минута.

Кардиф Сити, Нюкасъл и Стоук Сити също се класираха за третия кръг.

АСТЪН ВИЛА - РОДЪРЪМ 3:0
1:0 Вайман (19)
2:0 Бентеке (40)